ul. Batalionów Chłopskich 42c/U3, Szczecin
tel. 91 489 31 33
biuro@cieplachata.pl

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to obecnie najpopularnieszy i najbardziej energooszczędny system ogrzewania budynków. Umożliwia przekazywanie energii cieplnej  w sposób najbardziej zbliżony do naturalnego,idealnego dla człowieka-przez promieniowanie od strony stóp. Kolejną zaletą jest niska temperatura zasilania, która umożliwia optymalne połączenie ogrzewania podłogowego z najbardziej energooszczędnymi źródłami ciepła np. pompą ciepła, kotłem gazowym kondensacyjnym.

Podstawowym elementem składowym ogrzewania podłogowego są rury grzewcze. W naszych instalacjach korzystamy z najwyższej jakości rur wielowarstwowych z wkładką aluminiową spawaną plazmowo Al-Pex (10 lat gwarancji, atest 95st,10atm) takich firm jak:

Ważnym elementem składowym ogrzewań podłogowych są elementy służące do regulacji hydraulicznej. Są to rozdzielacze z przepływomierzami, za pomocą których wykonuje się wstępną regulację instalacji (rozdzielacze Comap, Capricorn, Huber). Następnym elementem składowym instalacji podłogowej są elementy regulacji termostatycznej.

W ogrzewaniu grzejnikowym regulację w danym pomieszczeniu wykonuje się za pomocą głowicy termostatycznej na grzejniku, natomiast przy ogrzewaniu podłogowym korzystamy z systemu termostatów pokojowych, które za pośrednictwem siłowników elektrycznych zamotowanych na rozdzielaczu kotrolują przepływ ciepła w pętlach ogrzewania (systemy Salus, Honeywell, Danfoss) 


logo->Immergas    ACV
  Lazar
 

Porady
EKSPERTA

Nasz
SKLEP

Referencje

Ogrzewanie

    Fotowoltaika

      Rekuperacja

        Pompy ciepła

Odkurzacz centralny

 

^ do góry
  CIEPŁA CHATA s.c.
ul. Batalionów Chłopskich 42c/U3, Szczecin     
  tel. 91 489 31 33  
admin